• SUKCESY UCZNIÓW 2016/2017

• Uczennica Hanna Lepiarczyk zajęła 3 miejsce a Maria Krause i Piotr Gawlik zdobyli wyróżnienie w Rejonowym Konkursie na wiersz lub rymowankę o bibliotece i czytaniu organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chorzowie.
          Serdeczne gratulacje!!!

W  Roku Szkolnym 2016/17 odbyło się pięć szkolnych międzyklasowych konkursów czytelniczych:

1. 22.05.2017r. – konkurs dla klas II - pn. „W Świecie Polskich Legend”

I miejsce: EMILIA EISERMANN, MICHAŁ JAŁOWIECKI i LAURA PAWŁOWSKA - KLASA 2D

II miejsce: JOACHIM POPRAWA - KLASA 2B

III miejsce: ADAM RYDZEK - KLASA 2A

2. 23.05.2017r. – konkurs czytelniczy dla klas III - pn. „Bazyliszek, Janosik i Inni Bohaterowie Polskich Legend”:

miejsce: MARTYNA  KOWALIK - KLASA 3C i  PIOTR  KUC - KLASA 3A

II miejsce: KAMIL  JACKOWSKI - KLASA 3C

III miejsce: MARTYNA  KAŁWA - KLASA 3C i BARTOSZ  SUSZYNA -  KLASA 3B

3. 31.05.2017r. – konkurs czytelniczy dla klas IV- pn. „Dzieje Polskich Miast i Krain w Legendach”

I miejsce: MARTA CYGANEK - KLASA 4B, ANTONI KRÓL - KLASA 4C i BARTOSZ PIOTROWSKI - KLASA 4A

II miejsce: JULIA  SKÓRSKA i  MARTYNA KUCHARSKA - KLASA 4C

III miejsce: MELANIA  MICHALIK - KLASA 4A

4. 02.06.2017r. – konkurs czytelniczy dla klas V - pn. „Czy Znasz Legendy Europejskie?”

I miejsce: EMILIA BAUMSTARK - KLASA 5B

II miejsce: ZUZANNA SOBAS - KLASA 5B

III miejsce: AMELIA MICHALSKA - KLASA 5B

5. 30.05.2017r. – konkurs czytelniczy dla klas VI - pn. „Z Legendą przez Europę”

I miejsce: JOANNA PIOTROWSKA - KLASA 6A

II miejsce: MARIA KRAUSE - KLASA 6A

III miejsce: WANESA KWIATKOWSKA i NICOLE PODGÓRNA - KLASA 6B

W Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny 2017" wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie:

MICHAŁ JAŁOWIECKI, EMILIA EISERMANN, LAURA PAWŁOWSKA - KLASA 2D

MARTYNA KAŁWA - KLASA 3C

MARIA ŁACIAK, JOANNA PIOTROWSKA - KLASA 6A

Serdecznie gratulujemy:)

Sukces w międzyszkolnym konkursie przyrodniczym „ Z Przyrodą Za Pan Brat”

I miejsce Julia Wojdakowska
          II miejsce Jakub Trzciński

Wyróżnienia: Katarzyna Kleist, Maria Łaciak
          opiekun: Iwona Chrobot

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego

Uczennice klasy 6a: Maria Łaciak i Joanna Piotrowska zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego organizowanego przez Śląskiego Kuratora Oświaty.
          Nauczycielka: Anna Szmit

Drużyna  naszej szkoły w składzie: Lena Mróz, Konrad Olszówka, Julia Wojdakowska, Szymon Wyrwa zajęła III miejsce w Miejskich Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
          Gratulujemy!!!
          Opiekun  Barbara Grzelak.

Miejski Konkurs Ortograficzny „Corrida ortograficzna”

Reprezentująca naszą szkołę trzyosobowa drużyna w składzie: Maria Łaciak (6a), Joanna Piotrowska (6a) i Jakub Trzciński (6b) zakwalifikowała się do finału konkursu „Corrida ortograficzna”, w którym po zaciętej rywalizacji zajęła III miejsce.
          Nauczycielki: Beata Grzembka i Anna Szmit

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - OLIMPUS.
          Uczniowie naszej szkoły
          Jakub Trzciński - klasa 6b
          Lena Mróz - klasa 6a
          Mikołaj Jałowiecki - klasa 5a

zdobyli Tytuł Laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Języka Angielskiego OLIMPUS.
          GRATULUJEMY!!!
          Opiekun: M. Grocholska-Klecha

Uczennice klasy 6a: Maria Łaciak oraz Joanna Piotrowska pracując zespołowo zajęły III miejsce w Regionalnym Konkursie Matematycznym "Mistrzowie Logiki".
          GRATULACJE!!!
          nauczyciel: Ewa Piotrowska

III etap Regionalnej Olimpiady Bytomskiej z Języka Angielskiego
          Uczennica klasy 6a - Marysia Łaciak zdobyła II miejsce oraz półroczny kurs jezyka obcego w Szkole Jezykow Obcych Level w Bytomiu. Gratulujemy!!!
          Opiekun: M.Grocholska-Klecha

Maria Łaciak i Joanna Piotrowska, uczennice klasy 6a, zakwalifikowały się do finałowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Nauczycielka: Anna Szmit

Maria Łaciak zajęła II miejsce,  Julia Wojdakowska III miejsce
          w etapie miejskim
          Regionalnego Konkuru Przyrodniczego "Planeta Ziemia - Zwierzęta"
          Uczennicom klasy 6 A gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie rejonowym.
          nauczyciel: Iwona Chrobot

Julia Wojdakowska, uczennica klasy 6a, została laureatką XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 30 w Zabrzu pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Zabrza, a wiersz Julki pt. „To, co najpiękniejsze” został opublikowany w „Antologii Poezji Dziecięcej”, Katowice, 2016. Nauczycielka: Anna Szmit

Uczennice klasy 5a Kinga Baic, Magda Mattern, Roksana Golasz i Julia Janikowska zdobyły I miejsce w Regionalnym Konkursie Interdyscyplinarnym "NIEŚĆ RADOŚĆ WSZYSTKIM WOKÓŁ" organizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Chorzowie.
          GRATULUJEMY!!!
          nauczyciel: Agnieszka Pluta

Uczennica klasy 2 b Ewa Dynerowicz zdobyła I miejsce w kategorii: soliści w XV Konkursie Kolęd i Pastorałek Polskich organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 15. GRATULUJEMY!!!
          opiekun: M. Wojdakowska

ELŻBIETA KWAŚNIEWICZ  uczennica klasy 2 B
          MATEUSZ MIOZGA uczeń klasy 2 D
          zdobyli wyróżnienia w Konkursie grafiki komputerowej "SZKOŁA W KOLORACH" organizowanym przez Zespół Szkół Integracyjnych w Chorzowie.
          GRATULUJEMY
          opiekunowie: