• Weź udział w konkursie !!! Czekam na Wasze modele do 8 marca 2024r.
      Regulamin miejskiego konkursu interdyscyplinarnego

pt: „Ludolfina to dziewczyna”.
    • Pitagoras, twórca twierdzenia o trójkątach prostokątnych, Fibonacci, odkrywca ciągu liczb, który znajdziesz nawet w kalafiorze, Euler, autor stałej matematycznej, a może… zupełnie ktoś inny.
          • Gala Laureatów

W dniu 11 maja 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Bytomiu miała miejsce Gala Laureatów i Finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z Języka Polskiego i Matematyki. Uczestniczyły w niej dwie nasze uczennice – Maria Łaciak (laureatka konkursu z języka polskiego i finalistka konkursu z matematyki) oraz Joanna Piotrowska (laureatka konkursu z języka polskiego) wraz z Panią Dyrektor, rodzicami oraz nauczycielkami – p. Ewą Piotrowską i p. Anną Szmit. Marysia i Asia otrzymały Zaświadczenia Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowegoz Języka Polskiego, a Marysia również Zaświadczenie Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

• Chorzowska Nagroda Korczakowska

Od kilku lat w Chorzowie wręczana jest Nagroda Korczakowska. Otrzymuje ją nauczyciel, którego praca wyróżnia się zaangażowaniem. Kandydatów typują uczniowie (zgłaszany jest jeden kandydat z jednej szkoły),
            a następnie odbywa się głosowanie, w którym udział biorą samorządy uczniowskie szkół, które zgłosiły swoich kandydatów, Młodzieżowa Rada Miasta Chorzowa, przedstawiciele Urzędu Miasta Chorzów oraz Laureaci dotychczas wręczonych Nagród Korczakowskich. Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach – szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna.
            W tym roku, po raz pierwszy nasza szkoła zgłosiła swojego kandydata. Nasi uczniowie – po burzliwych obradach – wytypowali nauczyciela języka polskiego, Panią Beatę Grzembkę.
            W środę 5 kwietnia w Chorzowskim Centrum Kultury odbyła się Gala, podczas której przedstawiono wyniki głosowania Jury i wręczono nagrody Laureatom. Mocno trzymaliś

• Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego

W dniu 7 lutego 2017 roku dwie uczennice klasy 6a Maria Łaciak i Joanna Piotrowska wzięły udział w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, który miał miejsce w Szkole Podstawowej nr 31 w Katowicach. Dziewczęta znakomicie poradziły sobie z niezwykle trudnym testem i obydwie zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego konkursu, który odbędzie się w marcu. Marysia i Asia przygotowywały się do konkursu pod kierunkiem nauczycielki - Anny Szmit.Serdeczne gratulacje!!!

• Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego

W dniu 14 XII 2016 roku w Zabrzu miała miejsce uroczystość związana z podsumowaniem XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 30 w Zabrzu pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Zabrza. W tej niezwykłej uroczystości brała udział uczennica klasy 6a Julia Wojdakowska, która otrzymała dyplom laureatki konkursu, a jej wiersz został opublikowany w Antologii Poezji Dziecięcej, Katowice 2016. To ogromne wyróżnienie dla naszej uczennicy, zważywszy, że na konkurs nadesłanych zostało ponad 2 tysiące wierszy napisanych przez uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z całego województwa. Ogromne gratulacje! Nauczycielka: Anna Szmit

• 10 LISTOPADA - DZIEŃ POLSKI.

Akademia z okazji 11 listopada, czyli Dnia Niepodległości to ciekawa propozycja dla starszych, jak i młodszych. Śpiewane piosenki, recytowane wiersze wzbudziły w nas patriotyzm, edukowały o historii naszego pięknego kraju – Polski. Uczniowie biorący czynny udział w akademii przygotowywali się długo, lecz nie sami. Pomagali im w tym nauczyciele – pani Anna Szmit, pani Beata Grzembka, pani Agnieszka Pluta, pani Danuta Głombik i pan Marcin Bojdoł.
            Mam nadzieję, że Wam – widzom, tak jak mi – osobie występującej, podobało się!
            Kuba, klasa 6b

• ROZKŁAD LEKCJI I PRZERW LEKCYJNYCH

Rozkład lekcji i przerw międzylekcujnych w SP 29 w Chorzowie:
            Czas lekcji: i przerw:
            1. 8.00 - 8.45 8.45 - 8.55
            2. 8.55 - 9.40 9.40 - 9.50
            3. 9.50 - 10.35 10.35 - 10.45
            4.10.45 - 11.30 11.30 - 11.45
            5.11.45 - 12.30 12.30 - 12.45
            6.12.45 - 13.30 13.30 - 13.45

7.13.45 - 14.30 14.30 - 14.40
            8.14.50 - 15.35

Wprowadza się po 4, 5 i 6 lekcji przerwy 15-minutowe.

• Nasza szkoła na FB