• Weź udział w konkursie !!! Czekam na Wasze modele do 8 marca 2024r.
      Regulamin miejskiego konkursu interdyscyplinarnego

pt: „Ludolfina to dziewczyna”.
    • Pitagoras, twórca twierdzenia o trójkątach prostokątnych, Fibonacci, odkrywca ciągu liczb, który znajdziesz nawet w kalafiorze, Euler, autor stałej matematycznej, a może… zupełnie ktoś inny.
        • SALA DO WYNAJĘCIA !!!

Szkoła Podstawowa nr 29 w Chorzowie dysponuje wolną salą gimnastyczną w terminach:

Poniedziałek – 20.00 – 21.30

Środa - 15.00 – 21.30

Czwartek - 18.30 – 21.30

Piątek - 15.00 – 18.00 i 19.30 – 21.30

Cena za 1 godz. korzystania - 60,00 zł netto

ZACHĘCAMY !!!

• Indywidualne Mistrzostwa Chorzowa w Lekkoatletyce, które odbyły się 16 października 2018r., zgromadziły się ponad 280 zawodników. Swoich sił próbowało 31 uczniów klas IV,V i VI naszej szkoły: Stec Zuzanna, Leonchard Laura, Stachowicz Oliwia, Kałwa Martyna, Stanioch Paulina, Madejek Patrycja, Jędrolik Nikola, Szajbe Monika Szromek, Lepiarczyk Franek, Szromek, Jurczyk Szymon ,Wieczorek Jan Borkowski Michał, Suszyna Bartek, Perzyna Łukasz, Mariańczyk Dawid, Buroń Fabian, Pronobis Nikodem, Szczeponik Maksymilian,
            Piotrowski Bartosz i Pazur Roksana ,Piętka Nicola , Pielok Michał , Gramula Łukasz , Balion Marcin ,Rak Roksana, Augustyniak Amelia, Gogola Maria, Gierszewska Roksana Karel Anna

• Tak pięknie wygląda jesienny ogród szkolny. W konkursie na wystrój ogrodu szkolnego zwyciężyły klasy 1 c, 2 a i 4 c. Gratulujemy!!!

• VII Edycja” Wolność Czytania” na ulicy Wolności w Chorzowie.

Klasa VI b wzięła udział w Kiermaszu Książki na VII edycji „Wolność Czytania” „Czytanie czy Słuchanie” z panem Mirosławem Sobczakiem. Poznawaliśmy, na specjalnie przygotowanych stanowiskach w Vintage Audio Shopie, słuchowiska muzyczne na podstawie klasycznych dzieł światowej i polskiej literatury odtworzone z płyt winylowych oraz innych nośników analogowych. Mieliśmy możliwość posłuchania pięknych utworów muzyki poważnej, jazzowej, popowej zapisanych na płytach winylowych. Ugoszczono nas poczęstunkiem i wspaniałą atmosferą.
            Było to ciekawe spotkanie.
            Grażyna Pawnuk

• Inauguracja roku szkolnego

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się 3 września 2018r.

Plan dnia:

8.00 - Msza św. w Kościele św. Wawrzyńca

9.30 - akademia dla klas II - VIII

11.00 - uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 dla klas I

Na godz. 10 55 zapraszamy Pierwszoklasistów wraz z Rodzicami do sali gimnastycznej na uroczystość rozpoczynającą rok szkolny. Po akademii uczniowie wraz z wychowawcami udadzą się na I spotkanie w sali lekcyjnej.

• XI Miejski Konkurs Ortograficzny DYKTANDO

29 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 37 w Chorzowie odbył się XI Miejski Konkurs Ortograficzny DYKTANDO. Z niezwykle trudnym tekstem dyktanda ułożonego przez prof. Danutę Krzyżyk z Uniwersytetu Śląskiego zmagali się uczniowie chorzowskich szkół podstawowych. Nie zabrakło również uczniów naszej szkoły. Spośród nich wyróżnił się Wojciech Pawlak z klasy 6a, który zajął II miejsce, a od zwycięstwa dzielił go tylko krok, bowiem o przyznaniu I i II miejsca zdecydowała różnica … jednego błędu interpunkcyjnego.

• Podziękowanie

Serdecznie dziękuję Uczniom, Rodzicom za wielkie wyróżnienie i zgłoszenie mojej kandydatury do Nagrody Korczakowskiej przyznawanej za wyróżniającą się i twórczą pracę edukacyjno-pedagogiczno-kulturalną. Nagroda przyznawana jest zgodnie z myślą Janusza Korczaka „Wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli…”
            Było to dla mnie wzruszające przeżycie i potwierdzenie że droga, którą wyznaczyłam sobie w działaniu jest słuszna, za co DZIĘKUJĘ!
            Grażyna Pawnuk

• DZIEŃ ZIEMI 2018

18 - 20.04.2018 OBCHODY DNIA ZIEMI 2018
            Cele:

Kształtowanie świadomości ekologicznej i idei ochrony przyrody

Wdrażanie do celowego i samodzielnego obserwowania zjawisk zachodzących w środowisku przyrodniczym

Ukazanie pozytywnego wpływu człowieka na środowisko przyrodnicze

Kształtowanie umiejętności planowania i organizowania pracy własnej uczniów, rozwiązywania problemów, pracy w grupie, podejmowania decyzji, oceniania i komunikowania się

• DNI PROFILAKTYKI

W dniach 16 -18 kwietnia 2018r zapraszamy wszystkie klasy wraz z wychowawcami do wspólnych obchodów Dni Profilaktyki.

DZIEN I - gra planszowa na temat kultury słowa.

DZIEŃ II - DNIEM ZDROWIA

DZIEŃ III - dniem pomagania - formy pomagania i wolontariat.

18 kwietnia2018r godz. 17.00 - odbędzie się Koncert charytatywny przygotowany przez uczniów naszej szkoły.

•                  EuroWeek
          • EuroWeek

W dniach 20-24 marca 2018 roku uczniowie klas siódmych wzięli udział w wycieczce zorganizowanej w ramach projektu EuroWeek Szkoła Liderów w malowniczej, górskiej miejscowości Międzygórze położonej u stóp Masywu Śnieżnika w Sudetach. Projekt trwał cztery dni, a każdy z nich przynosił nowe, zróżnicowane zadania oparte na aktywności twórczej uczniów, m.in. warsztaty językowe, odgrywanie ról, prezentacje różnych krajów, projekty grupowe, gry i zabawy. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim przez wolontariuszy z różnych stron świata, m.in. z Urugwaju, Meksyku, Indonezji, Wietnamu, Nepalu, Tajlandii, Łotwy. Dzięki temu uczniowie mieli możliwość komunikowania się w języku angielskim, a także poznania kultury, tradycji i zwyczajów różnych państw.

• TENIS STOŁOWY – ZAWODY REJONOWE

23 marca w Szkole Podstawowej nr 22 odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym. Miasto Chorzów reprezentowali uczniowie SP 5 oraz nasi zawodnicy , którzy zajęli 2 miejsce w mieście, w składzie : Kuc Piotrek, Guziel Jakub, Wróbel Paweł .

Po walce z zawodnikami Świętochłowic i Siemianowic uczniowie naszej Szkoły zajęli 3 miejsce. Gratulujemy .

• Nasza szkoła na FB