• Projekt Edukacyjny - PIERWSZAKI

• Projekt  1   Projekt "PIERWSZE Uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy"
          został zakonczony.

Nasza szkoła od września 2009 roku przystąpiła do udziału w Projekcie  Edukacyjnym "PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY", projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Istotą projektu było wielokierunkowe i wieloaspektowe wspieranie rozwoju uczniów nakierowane na rozwój kompetencji kluczowych, poprzez praktyczne działania dzieci pod kierunkiem nauczyciela.

Wykorzystanie w praktyce teorii H. Gardnera zapewni uczniom doświadczenia edukacyjne i społeczne na miarę ich zainteresowań, uzdolnień, możliwości i potrzeb. Umożliwi działania we wszystkich dziedzinach aktywności, a szczególnie:

1. językowej (język ojczysty i obcy),
          2. matematyczno - przyrodniczej,
          3. artystycznej i ruchowej,
          4. komunikacyjno - informacyjnej,
          5. społecznej (intra i interpersonalnej).

Praca z dzieckiem, wprowadzenie nowych treści i metod odbywa się  na bazie opracowanych na potrzeby projektu materiałów metodycznyh podczas zajęć obowiązkowych oraz na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych, a sam
          projekt stwarza warunki wszechstronnego rozwoju ucznia, kreatywności, ciekawości poznawczej i otwartości na wiedzę.