• Nie pal przy mnie, proszę - program edukacji antynikotynowej

• Nie pal przy mnie, proszę

Program edukacji antynikotynowej dla uczniów klas I-III szkół podstawowych

Uczniowie klas Ia,  IIa, IIb, IIIa, IIIb, IIIc biorą udział w programie edukacji antynikotynowej dla uczniów klas I-III szkół podstawowych, pt.: Nie pal przy mnie, proszę, przygotowanym przez pedagogów, lekarzy i psychologa  Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Program ma charakter profilaktyczny, ma na celu:

• Uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia,
          • Kształtowanie u dzieci postaw, że odpowiedzialności za własne zdrowie,
          • Uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia,
          • Uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem,
          • Wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.