• Z ŻYCIA OBOZU W ŚWINOUJŚCIU

•

ZACHĘCAMY Y DO ODWIEDZANIA NASZEJ STRONY I ZAPOZNAWANIA SIĘ Z INFORMACJAMI Z ŻYCIA OBOZU ROWEROWEGO W ŚWINOUJŚCIU ORAZ GALERII ZDJĘĆ W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

11 sierpnia (poniedziałek)

Dojechaliśmy szczęśliwie do Świnoujścia:) Za nami noc w pociągu, przeprawa promem i dojazd do pensjonatu. Potem rozlokowanie w pokojach, obiad i koniecznie przywitanie z morzem. Po kolacji krótki spacer po okolicy i zbieranie sił na jutrzejszy dzień "na sportowo".

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom zaangażowanym w pakowanie bagaży do pociągu na dworcu w Katowicach.

12 sierpnia (wtorek)

Mija pierwszy pełny dzień obozowy:) Do obiadu wszystkie dzieci w grupach wyjechały na pierwszą wyprawę rowerową, zaś po obiedzie braliśmy udział na plaży w wieloboju rzutowym (ucziekając przed desczem). Po kolacji bawiliśmy się na dyskotece, po której zmęczeni przygotowujemy się do spania.

13 sierpnia (środa)

Dzisiaj do obiadu wszystkie grupy wyruszyły na wycieczkę rowerową. Grupy pana Bartka i p. Rafała dotarły do Heningsdorfu, grupy pani Losi, p. Hani oraz p. Kasi do Ahlbecku, grupy pań Grażyny i Ewy dojechały do latarni morskiej, z której podziwiały widoki, zaś grupy pani Gabrysi, panów Krystiana i Krzysia byly na wyspie Karsibór. Po obiedzie wszyscy odpoczywali na plaży a po kolacji odbył się seans filmowy.

14 sierpnia (czwartek)

Czwartek na obozie był dniem pełnym wrażeń dla wszystkich.

Do obiadu braliśmy udział w wycieczkach rowerowych (np. niebieskim szlakiem po wyspie Uznam, zwiedzanie Świnoujścia szlakiem rowerowym połączone z zakupem pamiątek...).

Po obiedzie wszyscy bawiliśmy się na plaży biorąc udział w licznych konkursach np.:

wieloboju sprawnościowym (zachęcamy do odwiedzenia albumu fotograficznego:)),

na znalezienie najmniejszej muszelki,

ustalenia rekordu skoków na skakance na piasku

Po kolacji wszyscy udaliśmy się na wieczorny spacer brzegiem morza do Albecku, po którym (nie ukrywamy) zmęczeni poszliśmy spać:)))

15 sierpnia (piątek)

Dzisiaj grupa zapalonych rowerzystów była na wycieczce w Międzyzdrojach,

Pozostali uczestnicy obozu do obiadu byli na plaży biorąc udział w konkursie na najładniejszą rzeźbę z piasku, a po obiedzie wyjechali na wycieczkę rowerową po Świnoujściu, chętni byli na wieczornej mszy świętej w kościele.

Po kolacji grupy panów Krystiana i Krzysia udały się na wieczorny spacer po Świnoujściu, dla pozostałych był seans filmowy:)

16 sierpnia (sobota)

Sobota to dzień pełen wielu wrażeń..

Po śniadaniu wyruszyliśmy rowerami na wyspę Karsibór, która jest najmniejszą z zamieszkałych wysp Świnoujścia.

Po przybyciu na wyspę najmłodsi uczestnicy obozu uczestniczyli w spływie kajakowym po Starej Świnie.

Najmłodszym dzielnie pomagali najstarsi obozowicze:) zaś pozostali posilali się kiełbaskami z grilla. Po dopłynięciu do brzegu grupy kajakarzy nastąpiła zmiana. Po zakończonym spływie wszczyscy szczęśliwie dojechliśmy na późny obiad.

Po krótkim odpoczynku, już wykąpani, dojechaliśmy na rowerach na pokaz fajerwerków na wybrzezu Władysława IV w ramach Dni Świnoujścia, który zakończył nasz bardzo aktywny dzień.

17 sierpnia (niedziela)

Niedziela upłynęła nam bardzo spokojnie. Grupy wychodziły na spacer po Świnoujściu lub wyjeżdżały na krótsze wycieczki rowerowe, chętni uczestniczyli we Mszy Św.

Po kolacji przygotowywaliśmy się do wyjazdu do Berlina a potem poszliśmy wcześniej spać przed wczesną pobudką.

18 sierpnia (poniedziałek)

Dzień rozpoczęliśmy bardzo wcześnie, bo już o 430

Wszyscy weszliśmy do 3 autokarów, które zawiozły nas do Berlina.

W Berlinie czekały na nas 2 autobusy turystyczne z polskim pilotem, dzięki którym mogliśmy podziwiać główne atrakcje Berlina sprawniej i bez większego zmęczenia.

Po wyjściu z autobusów udaliśmy się na krótki spacer po Berlinie.

Po spacerze posililiśmy się przygotowanym dla nas prowiantem i wyruszyliśmy w stronę Tropical Island.

Po dotarciu do celu była już tylko super zabawa do północy.

19 sierpnia (wtorek)

Śniadanie dzisiaj było później, oj tudno było wstać:)

W ciągu dnia grupy były na wycieczkach rowerowych lub spacerach po Świnoujściu.

Wielkie brawa dla najmłodszej grupy, która dojechała do jeziora Wolgastsee.

Po kolacji dzieci bawiły się na dyskotece.

20 sierpnia (środa)

Dzisiaj po śniadaniu mieliśmy zaplanowane spotkanie wszystkich uczestników obozu z Panem Prezydentem Świnoujścia Januszem Żmurkiewiczem oraz Panią Vice Prezydent Joanną Agatowską, którzy objęli patronat Potyczek Rowerowo-Kajakowych, które odbyły się na naszym obozie w sobotę.

Dzieci otrzymały z rąk Pana Prezydenta pamiątkowe medale z tej imprezy.

Całe spotkanie zostało objęte również patronatem medialnym.

Można nas zobaczyć

20 sierpnia godz. 1800 - zdjęcia

22 sierpnia godz. 1900 - film

www.tvswinoujscie.pl

oraz na  scie24 i eswinoujscie.pl

Po obiedzie wszyscy uczestniczyli w duathlonie, na którym daliśmy z siebie wszystko:)

21 sierpnia (czwartek)

Do obiadu bawiliśmy się na plaży, rozegraliśmy turniej dwóch ogni, rzeźbiliśmy w piasku, spędzaliśmy miło czas przy promieniach słońca.

Po obiedzie wszystkie grupy wyjechały na wycieczki rowerowe np. nad Zalew Szczećiński, nad jezioro Wolgastsee, do Ahlbecku.

Po kolacji odbył się konkurs Mam Talent połączony z wręczeniem medali za konkursy sportowe.

22 sierpnia (piątek)

Dzisiaj do obiadu wyjechaliśmy na wycieczki rowerowe, po których rowery zostały załadowane do transportu do Chorzowa.

Po obiedzie odbyła się balanioda na plaży, przy której świetnie bawilismy się:)

Po kolacji grupy starszych obozowiczów wyszły na pożegnalną pizzę ufundowaną z zaoszczędzonych środków obozowych.

INFORMUJEMY

ROWERY BĘDĄ DO ODEBRANIA W DNIU PRZYJAZDU (NIEDZIELA) NA BOISKU SZKOLNYM SP 29 W CHORZOWIE PO ZABRANIU DZIECI Z DWORCA PKP.