• O SZKOLE

• Nasza Szkoła to szkoła bezpieczna, kulturalna, otwarta na sukces

Szkoła Podstawowa nr 29 w Chorzowie  im. Ignacego Mościckiego mieści  się
          w  bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego kościółka św. Wawrzyńca, chorzowskiego Parku Redena oraz bliskim sąsiedztwie Parku Śląskiego. Na terenie należącym do szkoły dzieci mają możliwość korzystania z placu zabaw oraz pełnowymiarowego boiska do piłki ręcznej z bezpieczną nawierzchnią.

U C Z N I O W I E

Szkoła prowadzi dwadzieścia oddziałów klasowych. Do szkoły uczęszcza 437 uczniów, którzy mogą korzystać ze świetlicy szkolnej, jadalni, biblioteki i czytelni,  sali komputerowej, zmodernizowanej sali gimnastycznej oraz pracowni przedmiotowych. W każdym roczniku jeden z oddziałów realizuje rozszerzony program wychowania fizycznego w ramach klasy sportowo -rekreacyjnej. Przy szkole powstał Uczniowski Klub Sportowy „Reden”, prowadzący sekcję rekreacyjno-sportową oraz sekcję mini gier zespołowych. Szkoła współpracuje również z  Klubem Sportowym "Sokolnia", w którym trenują gimnastycy i szermierze.

Od kilku lat szkoła, we współpracy z Urzędem Miasta Chorzów i  Sanepidem realizuje programy edukacyjne takie jak: „Nie pal przy mnie, proszę”, „Szkoła bez przemocy”, „Bezpieczne życie”.  Również akcje „Gwiazdka dla Afryki” czy „Wszystkie kolory świata” współorganizowane przez Unicef, jak również akcje „Góra grosza”, „Warto być dobrym”, „Zachowaj trzeźwy umysł”  cieszą się dużym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej. Dzięki projektom EFS, takim  jak: „Pierwszaki – pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”, „Chcemy być lepsi”, „Indywidualizacja procesu kształcenia” baza szkoły wzbogaciła się o wiele nowych pomocy dydaktycznych, a uczniowie zdobyli dodatkowe umiejętności.

Szkoła posiada certyfikaty „Nauczyciel z klasą”, „Szkoła Bezpiecznego Internetu”, „Szkoła bez przemocy”, „ Szkoła czystych rąk”, a także jest w sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Corocznie organizowane są  imprezy  skierowane do uczniów szkoły oraz  do środowiska lokalnego. Należą do nich: organizowany od 17 lat Rajd Szkolny, podczas którego uczniowie poznają piękno Beskidów, Jasełka Bożonarodzeniowe, Konkurs kolęd
          i pastorałek, - „Wnuki Dziadkom”-  wieczór słowno-muzyczny dedykowany babciom
          i dziadkom, zabawa karnawałowa,  „Rekolekcje inne lekcje”, majowy Festyn Rodzinny.

Corocznie uczniowie klas trzecich wyjeżdżają nad polskie morze na  „zielone szkoły”. Tradycją szkoły są również organizowane od osiemnastu lat w czasie ferii zimowych obozy narciarskie w Żabnicy, na których uczniowie doskonalą naukę jazdy na nartach. Latem uczniowie mają możliwość wyjazdu na obóz rekreacyjno-rowerowy współorganizowany przez szkołę.

Uczniowie szkoły uczestniczą z powodzeniem w wielu konkursach organizowanych na terenie miasta, województwa i kraju. Najważniejsze z nich to: Ogólnopolski konkurs literacki „Okno”, Wojewódzki konkurs poetycki „Antologia poezji dziecięcej”, Rejonowy Turniej Trójmagiczny, Ogółnopolski konkurs „Kangur Matematyczny”, Rejonowy konkurs matematyczny „Bajkowe zadania”, konkurs kuratoryjny „Matematyka z elementami przyrody”, Interdyscyplinarny Konkurs Regionalny „Święta Bożego Narodzenia” oraz
          w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych z matematyki z elementami przyrody
          i języka polskiego z elementami historii, a także w wielu zawodach sportowych osiągając sukcesy na szczeblu miejskim i wojewódzkim.

R O D Z I C E

Są współgospodarzami Szkoły.
          Mogą aktywnie działać  tworząc RADĘ RODZICÓW.
          Są współorganizatorami imprez i uroczystości szkolnych.
          Mają prawo i obowiązek kontaktu z nauczycielami
          w sprawach dydaktycznych i wychowawczych.